Firma ROKUP - prodej
Pošta Přemyslovice – uzavřena
MUDr. Prudká - oznámení
Drůbežárna Prace - prodej
Klubové zařízení na hřišti – grilované dobroty
Firma ROKUP - prodej
Mistrovské utkání ve fotbale
MUDr. Kopečná - oznámení
Rozloučení s prázdninami - obec Hluchov
Charita Konice-pracovní nabídka
Oslavy 140. výročí založení SDH Přemyslovice
Turnaj mladších žáků a mistrovské utkání ve fotbale

Úvod > Život v obci > Aktuality > ZŠ a MŠ Přemyslovice-projekt Pěšky do školy

ZŠ a MŠ Přemyslovice-projekt Pěšky do školy

Datum konání:
21.9.2022
Datum ukončení:
23.9.2022

Pěšky do školy

1. 9. – 23. 9. 2022

Naše škola se zapojí do celostátního projektu „Pěšky do školy“. Naším cílem, není jen tzv. nachodit kilometry, které by zlepšovaly kondici dětí. Svou účastí chceme tento projekt především podpořit. Chceme, aby si děti uvědomily, že používání dopravních prostředků má mnoho negativních důsledků pro naše zdraví a společné životní prostředí.

„Pěšky do školy“ je motivační a osvětová kampaň pro školy, děti i rodiče. Probíhá celý týden. My se jí zúčastníme ve dnech 21. 9. (středa) až 23. 9. 2022 (pátek). A takovým vrcholem našeho snažení bude páteční projektový den „DEN BEZ AUT“. Na tento vyučovací den si vyučující nachystali netradiční výuku, která sice bude probíhat během dopoledního vyučování, ale nebude založena na pevně stanoveném rozvrhu. Děti se rozdělí a zapojí do tzv. „dílen“, ve kterých budou spolupracovat žáci různých věkových kategorií. Vyzkouší si, jaké to je, když je před školou místo parkoviště prostor pro hru a setkávání.

Po celou dobu projektu budou na bezpečnost dětí dohlížet učitelé a ostatní zaměstnanci ZŠ a MŠ Přemyslovice. Prosíme vybavit děti barevně pestrým oblečením, nebo přímo reflexními vestami.

Průběh akcí:

1. Žáci dojíždějící autobusy ze směru od Prostějova a od Konice + žáci z tzv. „vrchní části“ Přemyslovic:
  • Sraz v 6.50 hod. na autobusové zastávce „U obchodu“, společný odchod do školy v 6.55 hod. Zbývající žáci se budou postupně připojovat ke skupině v místech svého bydliště.
  • Dozor = učitelé, kteří dojíždí autobusem od Prostějova.

Žáci z tzv. „spodní části“ Přemyslovic a místní části „Habeš“:

• Sraz v 7.00 hod. u křižovatky silnice směřující na Pěnčín, potom společný odchod do školy.
  • Dozor = paní Hejdová.

Účast rodičů a dalších osob bude vítaná!

Plakátek ke stažení ZDE: