Úvod > Služby obce > Sběrný dvůr > Komunální odpad

Komunální odpad

Komunální odpad nebo také směsný odpad je podle legislativy veškerý odpad vznikající při činnosti fyzických osob - domácností na území obce. Jedná se o odpad, který není separován, nebo ho již dále separovat nelze. Zbytkový komunální odpad je složka komunálního odpadu, která zbývá po vytřídění využitelných a nebezpečných složek a objemného odpadu.

Do komunálního odpadu je pochopitelně začleněn i odpad vznikající při údržbě veřejných prostranství včetně hřbitovů a ostatních činnostech při zajištění čistoty obce.

Roční poplatek za svoz komunálního odpadu činí 400,- Kč za osobu a je splatný do 30.4. kalendářního roku.

Poplatek je stanoven v souladu s obecně závaznou vyhláškou  č. 5/2010 o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů

Pro sběr komunálního odpadu jsou použity sběrné nádoby - popelnice o objemu 120 l.

V naší obci zajišťuje svoz odpadu Van Gansewinkel, a.s.

Systém shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů upravuje obecně závazná vyhláška  č. 1/2015.

Sběr odpadu je prováděn dle rozpisu

Upozorňujeme občany, aby nesypali do popelnic žhavý popel. Už se staly dva případy, že ve svozovém autě vznikl požár a je tak ohrožena bezpečnost pracovníků vyvážejících popel. V případě, že by se tato situace opakovala, nebude dotyčná popelnice vyvezena.

Nové popelnice máte možnost si zakoupit na obecním úřadě:

• plechová popelnice (120L) -   850,- Kč
  • plastová popelnice (120L) -    850,- Kč